Profil autora:
vložil (rup)
jméno Dave Ruppert
autor fotografií
hash tag #zmenauzemnihoplanu #rychnovnadkneznou
07.10.2019 09:44

Aktualizováno
07.10.2019 10:01

(rup)

Zpravodajství
zajímavosti

Zobrazeno 2075x

Hodnocení

Na začátku září proběhlo vyhrocené, tři a půl hodiny trvající, veřejné projednávání druhé změny platného územního plánu (ÚP) města. Několik týdnů před tímto veřejným jednáním byla spuštěna na internetu informační webová stránka. Mělo se však jednat o agresivní kampaň.
Internetovou stránku spustil občan města Otto Šlemín, kde popsal své obavy z prosazení některých návrhů změny č. 2 ÚP. A web vzbudil zájem obyvatel, ti si také začali procházet zveřejněnou studii města. První pracovní den po letních prázdninách pak přišlo do sálu Pelclova divadla necelých 150 lidí. A jejich požadavek směřovaný k víc jak polovině přítomných zastupitelů zněl jednohlasně - na projednávané ploše nad Billou chtějí zeleň. Vzrostlou zeleň! Nikoliv obchodní zónu. Podle dvou zastupitelek města se ale jednalo o agresivní, lživou a manipulativní kampaň.
"Kampaň, kterou vedl Otto Šlemín byla agresivní, a na tom trvám, v některých bodech byla lživá,“ prohlásila na jednání Dana Spejchalová /Nezávislí za Rychnov/. "Vždyť je to zbytečné dělat takovéto kampaně, stačí domlouvit se s úředníkem, podívat se do papírů,“ dodala Spejchalová. "Kolik z Vás četlo textový dokument k územnímu plánu? A kolik z Vás četlo jenom antikampaň pana Šlemína?“ tázala se na jednání zastupitelka Marie Linhartová /Nezávislí za Rychnov/ a pokračovala: "Já územní plán studuju od března, kdy ještě nebyla definitivní verze. S developerem, jak bylo lživě v kampani uvedeno, nebo že zastupitelé měli schůzky s developery, já neměla ani jednu. Měla jsem ale od března 4 schůzky s úředníky, s panem starostou, abych se detailně seznámila s územním plánem s jeho textovou částí. Je to několik desítek stran. A rozhodně stojí za pozornost víc než kampaň pana Šlemína, která je tendenční a bohužel hodně agresivní.“

Zastupitelé měli podklady k prostudování k dispozici nepřetržitě, obyvatelé města si museli počkat

Zatímco zastupitelé měli možnost nahlédnout do podkladů po celou dobu projednávání, informace pro občany ke změně č. 2 a k územní studii nad Billou zmizely na jaře tohoto roku z internetových stránek města. Znovu se na webu objevily ve chvíli, kdy byla zveřejněna finální podoba dokumentace pro veřejné projednávání, což se stalo 9. července 2019. Šlemín svoji internetovou stránku spustil v polovině srpna.
"Nevím, jak jinak informovat obyvatele města v krátké době o tom, co se v územním plánu chystá a o našich připomínkách, které vnímáme jako důležité. Snažil jsem se srozumitelně popsat pro laika zcela nesrozumitelný návrh změn územního plánu. Nemám k dispozici městský zpravodaj ani městskou TV. Nastudovat všechny zveřejněné podklady mi zabralo spoustu času. Jestli je šíře kampaně vnímána dvěma zastupitelkami jako agresivní, protože dle jejich slov něco podobného v Rychnově ještě nebylo, tak je mi líto, ale možná je čas si zvykat, že lidé nebudou apaticky mlčet a v demokratické společnosti mohou projevit svůj názor. Chápu, že se to vždy a všem nemusí líbit a nemusí se to hodit ani připravovaným plánům. S developerem se setkal přímo starosta města a veřejně prohlásil, že investoři na schválení změn zastupitelstvem již čekají,“ reagoval na výtky Otto Šlemín.
Zastupitelka Linhartová prohlásila, že čtenáři webových stránek byli zmanipulováni. "Pan Šlemín, to bylo globálního oteplování, nedostatek vody, vzal všechny problémy světa a sesypal to na jednu hlavu pana starosty a nás zastupitelů, že jsme uplaceni developery, že se necháme lehce ovlivnit. Lituju spoustu lidí, že se jako nalákat nechalo,“ popsala Linhartová údajnou agresivitu webové prezentace budoucnostrychnova.eu.
"Nevím, co paní Linhartová ví o tom, že jsou zastupitelé uplacení, ale na stránce budoucnostrychnova.eu si o tom rozhodně nic nepřečtete. Také od ní není hezké si o spoluobčanech myslet, že jsou naivní a snadno zmanipulovatelní. A informace o změnách klimatu? Že jsou nepravdivé a našeho města, regionu, snad i státu se netýkají? Celé to vypadá, že si ony dvě zastupitelky nejspíš odkazované rozhovory s odborníky ve vysílání ČRo Plus ani neposlechly. V těchto rozhovorech se neřeší Bangladéš, Keňa a nebo JAR. V těchto rozhovorech se řeší, jak se bránit suchu, vysokým teplotám nebo naopak katastrofickým bleskovým povodním v českých a moravských městech,“ reagoval Šlemín.


Záznam veřejného projednávání změny č. 2 územního plánu města Rychnov nad Kněžnou.

Související články:
Občané podávali připomínky a námitky ke změně územního plánu města
Jaké využití by měla mít louka nad Billou? Co si o tom myslí vybraní zastupitelé?


Místo argumentů útočná prohlášení

"Celé to na mně dělá dojem, že pokud nejsou argumenty, musí se stočit celé téma jinam a předložené připomínky znevěrohodnit. Vraťme zpět nejdůležitější téma, a tím je nárůst dopravy související nejen s bytovou výstavbou, ale především s markety umístěnými doprostřed budoucí bytové zóny. Zastupitelé se budou muset vypořádat s podanými námitkami obyvatel města. Obávám se, že pokud je nezapracují do územního plánu a shodí ze stolu, bude hlasování jen takovou formalitou, protože, už jen kvůli schválení obchvatu do průmyslové zóny musí změna č. 2 územního plánu projít,“ dodal Šlemín. "Jak se tedy zastupitelé vypořádají s námitkami obyvatel města? Odmítnou je, protože jsou to námitky a připomínky obyvatel města údajně zmanipulovaných lživou a agresivní kampaní a nebo se budou zabývat předloženými argumenty podloženými čísly a selským rozumem bez ohledu na finanční zájmy kohokoliv?“ zamýšlí se na závěr Šlemín.

K veřejnému projednávání a údajné agresivní kampani se na zasedání městského zastupitelstva, které se konalo o dva týdny později, vyjádřil bývalý zastupitel města Tomáš Erben. "Já si představuji agresivní kampaň pod něčím jiným. Byl jsem zastupitelem osm let. Za osm let tady byli lidi, když se volil starosta v roce 2010, potom 2014 a pak sem lidi nechodí. Teď tady nejsou zase. (poznámka k účasti obyvatel města na jednání zastupitelstva, pozn. redakce). Třeba tady nejsou proto, že se řekne, jsou agresivní. Ti, co se vlastně ptají, jsou agresivní. Aby to nespadlo k tomu, že vlastně, když chceme něco změnit v tomto městě, a ti lidé sem nechodí, protože je to evidentně nezajímá, přijdou sem jedině, když se jim tak nějak šlápne na kuří oko, tak abychom je tímto neodrazovali. Jestliže tady bylo nějaké sezení, na které přišlo cca 200 lidí nebo kolik," prohlásil Erben.
"Jenom chci říci, že jsem neřekla, že lidé jsou agresivní, ta kampaň byla agresivní a mohli klidně dneska přijít a na názor se mě zeptat. A to zase mrzí trochu mě, že ti lidé tady nejsou," řekla zastupitelka Marie Linhartová.

Na veřejném jednání svůj názor odprezentovaly právě jen obě výše zmíněné zastupitelky, další zastupitelé, ač je k tomu autor článku osobně vyzval, své stanovisko ke změně územního plánu neřekli. Prý na veřejném projednávání tak nemohli učinit.
Jenže neučili tak ani na zasedání zastupitelstva. "Kde se mohla stát chyba, proč občané nepřišli i sem?" Takovou otázku nahlas položila zastupitelka Marie Linhartová. A nabízí se odpověď: Protože lidé mají zájem o změnu ÚP a proto přišli vyjádřit svůj názor k projednávanému tématu na veřejné jednání. Od zastupitelů očekávali, že budou jejich přání aktivně zastupovat. To se ale na zastupitelstvu děje málokdy. Občané názory starosty a těch zastupitelů, kteří chtěli hovořit, již slyšeli na onom veřejném projednávání 2. září, nic jiného 16. září k tématu nezaznělo. Názory vybraných zastupitelů naleznete v odkazovaném článku.


Linkuj elánek Linkuj.cz  Linkuj.cz  |   Facebook  Facebook  |   Google  Google  |   Jagg.cz  Jagg.cz  |   Digg  Digg
Mohlo by Vás zajímat
loading...
   
Další zprávy z lokality Rychnov nad Kněžnou
Dobročinná burza kabelek vynesla peníze na opravu invalidního vozíku
Osobní auto vjelo do výlohy obchodu
Projekt Daruj vlasy funguje i u nás
Jde změna územního plánu v prostoru sídliště na ruku investorovi?
Jaké využití by měla mít louka nad Billou? Co si o tom myslí vybraní zastupitelé?
Průmyslovka v Rychnově patří mezi nejlépe vybavené školy
Noc vědců lákala na šetrný přístup k planetě. Na gymnázium přišlo necelých sedm stovek zájemců
Občané podávali připomínky a námitky ke změně územního plánu města
Opilý mladík během honičky s městskou policií naboural, následně ujížděl a nakonec utekl. Zadrželi ho až přivolaní policisté
Základní škola má nové učebny s moderními pomůckami
Zaměstnanci fabriky zadrželi tři běžence. Ukrývali se v návěsu kamionu
Talk show Zbigniewa Jana Czendlika „Postel Hospoda Kostel“
Tuto neděli končí velká retrospektiva malíře-krajináře Josefa Holuba v Orlické galerii
Zítra začíná 61. Rychnovská osmička. Zajděte na filmy, které jinde neuvidíte!
Začala přestavba okružní křižovatky. Dopravu bude komplikovat až do listopadu
Muže s dítětem pobodaly v lesoparku vosy. Složky IZS se naštěstí k pacientům s alergickou reakcí dostaly včas
Děti dostaly dárek. Mají nové dětské hřiště
První ročník festivalu JízdárnaFest se vydařil
První den JízdárnaFestu je za námi, startuje den druhý
Lidé složili na budoucnost dětí už dva miliony. Transparentní účet je plný dojemných vzkazů
Osobák vyjel mimo cestu, ze křoví ho vytáhli hasiči
Auto vyjelo ze silnice a narazilo do stromu
Známe vítěze soutěže
Radnice vyhlásila veřejnou sbírku na podporu Dominiky, Nikol a Patrika
Wroclaw Trophy: Juniorští fotbalisté přivezli tři výhry a jednu remízu
Rozhovor s lídrem kapely Jelen Jindrou Polákem
Soudce vzal střelce z restaurace do vazby. Hrozí mu až 18 let
Zastřelil manželku v restauraci. Kvůli dlouhodobým neshodám a rozvodu
Střelba v restauraci: Podezřelý útočník byl na místě zadržen
Stavbaři při přestavbě kina na knihovnu našli schránku s dobovými materiály

O absolventy humanitních a společenskovědních oborů je na trhu práce zájem, vyplývá z unikátního průzkumu
19.10.2019 | 16:54 | Fletch

Dobročinná burza kabelek vynesla peníze na opravu invalidního vozíku
19.10.2019 | 08:24 | Orlický.net

Dobrovolní hasiči získali novou techniku. Akumulátorové hydraulické nůžky pomohou při vyprošťování či otevírání
16.10.2019 | 08:48 | Ústí nad Orlicí

Projekt Daruj vlasy funguje i u nás
15.10.2019 | 08:47 | (jad)

Den před Velkou pardubickou odhalili sochu trojnásobnému vítězi
14.10.2019 | 09:01 | Orlický.net

Úpravy soutoku Labe a Orlice jsou u konce
14.10.2019 | 07:16 | Hradec Králové

Jde změna územního plánu v prostoru sídliště na ruku investorovi?
11.10.2019 | 07:17 | (rup)

Výrobce lokomotiv pomohl školákům pořídit novou zámečnickou dílnu
10.10.2019 | 11:36 | Orlický.net

Chystá se projekt Dítě a rizika virtuálního prostředí
09.10.2019 | 10:38 | Ústí nad Orlicí

Žena regionu Oldřiška Mencáková pomáhá mentálně postiženým
07.10.2019 | 18:19 | Fletch

Město podpoří kluby zapojené do Sportovního parku Pardubice
05.10.2019 | 17:22 | Fletch

Pacienti v rehabilitačním ústavu mají k dispozici moderní vodoléčbu
05.10.2019 | 09:03 | Pardubický kraj

Klokánkovací křesla již výborně slouží na Dětské klinice ve Fakultní nemocnici Hradec Králové
04.10.2019 | 12:18 | Fletch

Senior doprava v Lanškrouně od října využívá nový automobil
04.10.2019 | 09:45 | Lanškroun

Den architektury v Hernychově vile
04.10.2019 | 11:11 | Ústí nad Orlicízprávy z měst v regionu Orlických hor a Podorlicka

Rychnov nad Kněžnou
Dobročinná burza kabelek vynesla peníze na opravu invalidního vozíku
Osobní auto vjelo do výlohy obchodu
Projekt Daruj vlasy funguje i u nás
Jde změna územního plánu v prostoru sídliště na ruku investorovi?
Ústí nad Orlicí
Tým Škoda Motorsport testoval na Andrláku. Mrkněte na parádní video
Dobrovolní hasiči získali novou techniku. Akumulátorové hydraulické nůžky pomohou při vyprošťování či otevírání
Udělili ocenění města i čestná občanství
Studenti textilky vystavují Pod radnicí
Žamberk
V Žamberku se bude bruslit
Cena města Žamberka 2019
BURZA Dětského zboží a Dámského oblečení
Den otevřených dveří sociálních služeb Cesty pro rodinu
Lanškroun
Senior doprava v Lanškrouně od října využívá nový automobil
Do bývalé budovy střední odborné školy, se nastěhují žáci se speciálními potřebami
Z Lanškrouna do Skuhrova po nové silnici
Na základní škole otevřeli regionální polytechnické centrum
Nové Město nad Metují
Ženy v běhu a Teroristka. To jsou oceněné filmy na Festivalu komedie
Školáci dostali k začátku školního roku novou tělocvičnu
Hasiči vyjeli likvidovat neznámou látku v paneláku
U zámku budou mít děti nové hřiště. To stávající totiž projde rekonstrukcí
Dobruška
Během slavnostního večera ocenili zpěvačku Věru Martinovou
Svatováclavské slavnosti 2019
Audi si objednal přes internet. OOOO ale ke kupci nedorazilo
Malá noční hudba na závěr svatováclavského víkendu v Dobrušce
Letohrad
Plameny zničily nákladní auto
Zaměstnanci firmy nebudou v budoucnu zabírat parkovací místa lidem ze sídliště
Sídliště se dočká revitalizace. Radnice uspěla s žádostí o dotaci
Průmyslovka otevírala nové dílny a učebny
Kostelec nad Orlicí
Zmizela motorka. Zřejmě pod rouškou noci
Lollipopz show – koncert
Holki turné 2019
Kostelecký multižánrový hudební festival F. I. Tůmy
Choceň
Auto na kruháku srazilo nezletilého cyklistu. Řidička sice zastavila, později ale odjela
Hasiči lovili uhynulé ryby
Do komunálního odpadu už žádné plasty či bioodpad. Jinak popeláři popelnici nevyvezou
Požár krmelce zřejmě založil žhář
Týniště nad Orlicí
Nález válečné munice: Místo hříbků vykukovala z pod listí dělostřelecká výcviková střela
Tradiční týnišťské posvícení bude letos v sobotu 21. září
Proč se běhá po pralese. Charitativní akce přispěla víc jak dvaceti tisíci
Na Rychnovsku po pěti letech opět vykvetly vzácné orchideje. Může za to chladný a deštivý květen
Vamberk
Na návěsu kamionu začala hořet pneumatika
Osobák prorazil zábradlí a skončil v řece převrácený na střechu
Palisády kruhového objezdu si vyžádaly život dalšího motorkáře
Čarodějnické ohně práci hasičům nepřidělaly, hořící stroj ano
Česká Skalice
Modeláři z České Skalice mají novou klubovnu
Hledali osobu na hladině, našli ji ale ve vedlejší obci
Starší muž měl obtěžovat a osahávat mladou dívku. Policisté se ptají, zda se to nestalo i jiným dívkám či ženám
Náchodští hasiči cvičili na Rozkoši záchranu osoby, pod kterou se propadl led
Rokytnice v Orlických horách
Zapište si do kalendáře: Historická akce v historickou chvíli. Den za obnovu lesa
Sovětská okupační vojska se již nemají kam vrátit. Začala demolice vybydlené ubytovny mužstva a důstojníků
Bagr, jeřáb a traverzy. Víte, jak se usazuje mnohatunová střílna v 21. století?
Opravili nebezpečnou křižovatku, teď připravují parkoviště
Česká Třebová
Výrobce lokomotiv pomohl školákům pořídit novou zámečnickou dílnu
Kvůli parkování padly výstřely. 70letého muže zajistila až zásahová jednotka
V Krajské hokejové lize porazili Kohouti z České Třebové HC Chrudim po divoké přestřelce 9:5
Kohouti přivítají Chrudim
Opočno
Dobruška a Opočno budou mít společný domov pro seniory
Na tradiční sokolnické setkání se sjeli milovníci lovu z celé Evropy
Na stavbě obchvatu se převrátil plně naložený náklaďák
Kupkovy Plochy příčné II jsou již teď ke shlédnutí
Náchod
Červený kohout se podíval pod střechu rodinného domu
Oprava komunikace v ulici V Třešinkách v Náchodě je dokončena
Starosta ocenil příslušníky integrovaného záchranného systému za mimořádný přínos pro město Náchod a jeho občany
Senátor a starosta Vrchlabí Jan Sobotka navštívil Náchod
Jablonné nad Orlicí
Střetla se dvě auta opilých řidičů. Ti skončili v nemocnici na ošetření a na odběru krve
Dovolená za všechny prachy pod širým nebem. Prachy šly navíc na dobrou věc
Májový koncert k 30. výročí založení Jabloňky
Společná výstava tří ZUŠ
Borohrádek
Ujíždějící BMW zastavil varovný výstřel. Řidič neměl papíry a byl pod vlivem drog
Osobák narazil do návěsu nákladního auta, děti dostaly plyšové hračky
Odstartoval celorepublikový řetězec dobrých skutků
Žáci základní školy by příští rok mohli sportovat na moderním hřišti
Jaroměř
Auto parkovalo na vyhrazeném místě pro invalidy. Ten ve vozidle zřejmě neodjel
V Rakousku ukradl audinu. Na Náchodsku ji musel odevzdat policistům
Radnice chystá kroky k zadržení vody v krajině, která by se tak přiblížila své přirozené podobě
Krádež věcí z auta. Všímavému zloději stačilo pootevřené okénko
Králíky
Památník obětem internace se musí odstěhovat z kláštera na Hoře Matky Boží
Ohlédnutí za 22. ročníkem Cihelny
Vyražte na Cihelnu. Mimo vojenských ukázek uvidíte v akci také jízdní policii
Jedete na Cihelnu? Stavte se také v pěchotním srubu nebo v muzeu celnictví
Hradec Králové
O absolventy humanitních a společenskovědních oborů je na trhu práce zájem, vyplývá z unikátního průzkumu
Mountfield HK v posledním zápase základní skupiny Hokejové ligy mistrů porazil rakouský Moser Medical Graz 99ers 7:1
Divadlo Drak – Zeď aneb jak jsem vyrůstal za železnou oponou
Úpravy soutoku Labe a Orlice jsou u konce
Vysoké Mýto
Horečka sobotní noci: bezvládný bezdomovec, opilý sprejer a nebo bubeníček co tluče sousedům na okna
Technická škola slavila sedmdesátku. Uspořádala dvoudenní autosalon
Vysoké Mýto je mezi čtyřmi nejlepšími městy v třídění odpadů
Stavební řemesla zaplnila náměstí
Pardubice
Hejtmani mají zájem na důsledném prošetření celého případu rodičky z Vamberka a nastavení systému spolupráce obou krajů. Dalším představitelům z hradeckého kraje je to fuk?
Na hejtmanství má proběhnout schůzka kvůli poškození zdraví miminka z Vamberka
Za poškození zdraví malého miminka padla první hlava. Hejtman chce znát důvody, proč rodička putovala z rychnovské nemocnice do Pardubic
Pardubice se stanou zastávkou protidrogového vlaku
Litomyšl
S nožem v ruce zaútočila na svoji matku a sousedy. Silně opilá dvaatřicetiletá žena skončila na záchytce
Jednu z největších škol v kraji čekají další opravy historických budov
V brownfieldu postaví Lidl. Budova musí respektovat historický ráz lokality
Kraj chce ve spolupráci s městem vybudovat 77 parkovacích míst v Litomyšlské nemocnici
Solnice
Dobročinná módní přehlídka vozíčkářů vybrala víc jak 160 tisíc korun
Sledujte živý přenos z charitativní módní přehlídky vozíčkářů Elegance bez bariér
Na ubytovnu zavítal nezvaný host. Zmizela herní elektronika
Nedobrzdil a naboural. Nezkušený řidič přijde možná o papíry, které ještě ani nedostal
Orlické hory
Autobusu upadl přívěs na jízdní kola. A s ním část karoserie
Rampepurda rampepurďácká má svoji sochu. Už jste ji byli navštívit?
Přes horké počasí vyrazili do hor cyklisté, 70 z nich závodí v rámci 4. ročníku Mamut Bike-O
Cyklobusy opět zamíří do Orlických hor
Podorlicko
Za 24 hodin dvě vážné nehody s tragickým koncem. U obou událostí zasahoval také vrtulník záchranářů
Motorkáři měli krásné počasí, ale neměli dobrý den
Dan Bárta odkládá koncerty v Bystrém a v Pardubicích. Kvůli zdravotním komplikacím kytaristy
Polsko-českým regionem projela veteránská rally
Rychnovsko
Za volantem neměli co dělat. Delší čas za něj neusednou
Hasiči likvidovali tři víkendové nehody
Radnice varují před pochybnými nabídkami měření kvality vody
Festival F. L. Věka 2019 nabídne hudební legendy, vítěze prestižní soutěže i nastupující hvězdy
Orlickoústecko
Došlo ke střetu tatry a autobusu. Policisté hledají cestující
Poškozená plynová přípojka a havarované auto do stromu
Řidička se s autem doslova zapíchla do mostku
Orlickoústecko se dočkalo knihy z nebe
Náchodsko
Podvodníci na internetu připravili obchodní firmu o čtvrt miliónu korun
Utopená dodávka, bahno na silnicích, sklepy plné vody
Dopravní nehoda s úmrtím: Muž na invalidní tříkolce nedal přednost autu
Jeden osobák narazil do stromu, jiný skončil převrácený na střeše

provozuje (c) Pro Junior, z.s. 2006-2019 | ISSN 1803-6317 | za obsah ručí autoři jednotlivých příspěvků
zprávy z volně přístupných zdrojů jsou označeny zkratkou zdroje | | gdpr | ceník inzerce | admin
TOPlist Google+