Noví zastupitelé složili slib na zámku
Autor textu: Michaela Mináriková
Ve čtvrtek 20. října 2022 se v 16.00 hod. ke svému jednání sešlo na Zámku rodiny Bartoň – Dobenín v Novém Městě nad Metují ustavující Zastupitelstvo města pro volební období 2022–2026.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
Zasedání se zúčastnilo 21 nově zvolených zastupitelů, kteří měli na programu jednání celkem 15 bodů programů souvisejících s organizací vedení města v novém volebním období. V úvodu zasedání vystoupil dosavadní starosta města Petr Hable, popřál nově zvoleným zastupitelům a budoucímu starostovi i místostarostovi vytrvalost, rozvahu, toleranci. Následovalo schválení programu zasedání a složení slibu členů a členek Zastupitelstva města.
Zastupitelstvo města schválilo provedení voleb starosty, místostarosty a členů rady města veřejným hlasováním. Starostou města Nové Město nad Metují na volební období 2022–2026 zvolilo Milana Slavíka, místostarostou města Aleše Vrátného. Členy Rady města Nové Město nad Metují byli zvoleni Vladimír Brož, Jan Čopík, Jana Berkovcová, Miroslav Jarolímek a Pavel Kašpar.
Nový starosta Milan Slavík v úvodu svého prvního povolebního projevu poděkoval všem občanům města, že přišli k volbám a vyjádřili tak svůj zájem o dění ve městě. Dále poděkoval všem zastupitelům za důvěru a zvolení starostou města Nové Město nad Metují. Vyjádřil také přesvědčení o nalezení široké shody na podpoře všech dobrých věcí a projektů mezi zastupiteli. Na závěr vyzval všechny ke službě krásnému městu, které si to zaslouží.
Na konci zasedání poděkovali zastupitelé, i všichni přítomní v sále, bývalému starostovi města Petru Hablovi, potleskem ve stoje.