Zastupitelé odvolali starostu a celou radu. Nový starosta vysvětluje důvody
Na městském úřadu v Rokytnici v Orlických horách došlo v pondělí večer k rošádě ve vedení města. Osm zastupitelů, včetně těch koaličních, v průběhu řádně svolaného zasedání zastupitelstva odvolalo dosavadní vedení města včetně celé rady.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
Hned poté zastupitelé zvolili nové vedení města. Starostou se stal lídr vítězného hnutí Rokytnice Pro z loňských komunálních voleb Jiří Štěpán. V úterý dopoledne poskytl on-line deníku Orlický.net vyjádření, ve kterém vysvětlil důvody odvolání svého předchůdce Luboše Michalce (Sdružení pro Rokytnici) z postu starosty.
Záznam z jednání rokytnického zastupitelstva - debata o odvolání dosavadního vedení města začína přibližně v 90. minutě videozáznamu.